У Польщі прокоментували можливість надати Україні Leopard

У Польщі прокоментували можливість надати Україні Leopard

Глава Бюро міжнародної політики Польщі заявив, що Варшава може дати Києву «символічну кількість» таких танків.

Польща може передати Україні «символічну» кількість бойових танків німецького виробництва Leopard 2 – близько десятка. Це озброєння вона може надати у коаліції з іншими державами, які мають таке озброєння. Про це розповів голова Бюро міжнародної політики Польщі Якуб Кумох в інтерв’ю польським виданням TVN24 та WNP.PL, які були опубліковані у понеділок, 9 січня.

«Це питання на розгляді… Тут не йдеться про передачу всіх Leopard або великої кількості, це абсолютна дезінформація. Тільки про якусь символічну підтримку та участь у коаліції кількох країн», — зазначив він.

За його словами, «символічна підтримка» може означати надання Києву кількох чи близько десятка танків.

«Говорити про те, що Польща віддасть кілька десятків або кілька сотень одиниць (танків Leopard, – Ред.) – це абсурд. Це створює альтернативну дійсність. Україна зацікавлена в тому, щоб країни Заходу надали їй певну обмежену кількість цього типу танків. У Польщі вони є. Польща, як сказав прем’єр, могла б бути частиною такої коаліції», – додав Кумох.

За його словами, сама Польща не змогла б змінити хід війни, надавши кілька або десяток танків.

Він також додав, що президент Польщі Анджей Дуда 9 січня проведе засідання Бюро національної безпеки, де обговорюватиметься це питання.
Зазначимо, що напередодні американське видання The Wall Street Journal оприлюднило інформацію про те, що Польща розглядає можливість передати Україні свої головні бойові танки Leopard. Країна має понад 240 таких танків, яких вистачить на дві танкові бригади.

Польський прем’єр Матеуш Моравецький повідомив, що Варшава очікує на створення широкої коаліції для передачі Україні такого важкого озброєння.

Добавить комментарий