ЄС та НАТО підтримують надання Україні танків Leopard 2

ЄС та НАТО підтримують надання Україні танків Leopard 2

Також Столтенберг наголосив на важливості належного функціонування вже поставлених в Україну озброєнь.

Лідери ЄС та НАТО підтримують надання Україні сучасної зброї, необхідної для захисту країни від Росії. Про це заявили президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі 10 січня, відповідаючи на питання про можливі постачання наступального виду озброєння, зокрема німецьких танків Леопард-2, — передає Інтерфакс Україна.

«Україна має отримати все необхідне військове обладнання, яке їй потрібно, щоб вони були здатні захистити свою батьківщину. Це означає, звичайно, просунуті системи протиповітряної оборони, та іншого типу просунуте військове обладнання… Тому що вони також захищають основні засади Хартії ООН та міжнародного права», — зазначила Урсула фон справ Ляйєн.

А генсек НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що від початку війни, яку проти України розв’язала Росія, союзники з НАТО та члени ЄС надають Україні сучасні системи озброєння.

«Я вітаю нові оголошення США, Німеччини та Франції надавати нові типи броньованих машин та іншого типу озброєння Україні. Це важливо», — заявив він.

Також Столтенберг наголосив на важливості належного функціонування вже поставлених в Україну озброєнь.

Я вітаю фокус на системах, але це не тільки про те, щоб додавати нові системи та платформи, але й гарантувати, що вони працюють, що ми надаємо боєприпаси, запасні частини, навчання, обслуговування систем, які вже є. Важливо реагувати на те, які нові системи потрібні Україні, але й гарантувати, що системи, які вже там працюють так, як вони повинні, — сказав генсек НАТО.

Добавить комментарий