Стеля цін на нафту: РФ втрачає $170 млн на день

Стеля цін на нафту: РФ втрачає $170 млн на день

Подальше зниження верхньої межі стелі до $25-35 доларів скоротить доходи РФ від експорту нафти щонайменше ще на $107 млн.

Країна-агресор Росії втрачає по 172 млн доларів на добу через стелю цін на нафту. Втрати зростуть до 280 млн доларів на день, коли з 5 лютого обмеження буде поширене на нафтопродукти, повідомляє Bloomberg з посиланням на дослідження Центру Гельсінкі в галузі енергетики і чистого повітря (CREA).

«Заборона ЄС на нафту та обмеження цін на нафту нарешті набули чинності, і їхній вплив виявився таким значним, як і очікувалося», — сказав провідний аналітик CREA Лаурі Мюллівірта.

У дослідницькій організації заявили, що ЄС має ще більше затягнути гайки щодо Москви. За даними CREA, подальше зниження верхньої межі до 25-35 доларів за барель з 60 доларів, як і раніше, буде вищим за витрати на видобуток і транспортування в Росії, але скоротить доходи країни від експорту нафти бодай ще на 107 млн доларів на день.

«Вкрай важливо знизити цінову стелю до рівня, який позбавляє Кремль можливості отримувати оподатковуваний нафтовий прибуток, а також обмежити імпорт нафти і газу з Росії, що залишився», — сказав Мюллівірта.

За даними CREA, Росія відвантажила сиру нафту на суму 3,3 млрд доларів на суднах, на які поширюється цінова стеля, більша частина якої оподатковується урядом. Інші заходи, вжиті поряд зі зниженням цінової межі, такі як посилення штрафів за недотримання вимог та додаткові санкції щодо продажу танкерів, можуть скоротити доходи від викопного палива ще на 200 млн євро на день.

Добавить комментарий