Позиція Шольца щодо танків для України залежить від Байдена – ЗМІ

Позиція Шольца щодо танків для України залежить від Байдена – ЗМІ

Думку голови німецького уряду про постачання Leopard Києву зможе змінити президент США, повідомляє Politico.

Ініціатива Великобританії постачати танки Україні – «головний біль» для канцлера Німеччини Олафа Шольца. Водночас позиція глави німецького уряду дуже залежить від американського президента Джозефа Байдена, повідомляє Politico.

Прес-секретар Шольца заявив, що плани Лондона щодо постачання Україні танків Challenger 2 не змінять позицію уряду Німеччини, який досі не наважився передати танки Leopard Києву.

ЗМІ зазначає, посилаючись на два німецькі джерела, що позиція канцлера ФРН вкрай залежна від Байдена, з яким Шольц тісно координував свої дії, коли приймав рішення про передачу Україні німецьких БМП Marder.

Канцлер раніше наголосив на важливості обговорення озброєнь із президентом США, заявивши, що відправка танків Україні має обговорюватися «разом з друзями і союзниками, і особливо із трансатлантичним партнером – зі Сполученими Штатами Америки».

Видання також зазначає, що постачання британської техніки посилить тиск на Шольца, оскільки Великобританія стане першою країною, яка піде на цей крок.

Добавить комментарий