У ЗСУ пояснили, що ускладнює звільнення Кінбурнської коси

У ЗСУ пояснили, що ускладнює звільнення Кінбурнської коси

Бойова робота щодо звільнення цієї території ускладнюється низкою чинників, пояснила Наталія Гуменюк.

Українські захисники продовжують роботу зі звільнення Кінбурнської коси. Однак вона ускладнюється низкою факторів, зокрема погодними умовами. Росіяни намагаються звідти вести вогонь, але їм заважає наша контрбатарейна робота. Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону у п’ятницю, 13 січня.

«Оперативна ситуація полягає в тому, що ворог час від часу виїжджає на позиції, звідки здійснює обстріли протилежного берега, але залишатися йому там постійно заважає наша контрбатарейна робота. І саме тому ця робота ще не закінчена, оскільки складні погодні умови… Тому мешканцям Куцурубської громади треба бути дуже уважними та прислухатися до сигналів повітряної тривоги», — зазначила вона.

За її словами, Кінбурнська коса має географічну особливість: це піщане намивання, тому населені пункти там є місцями, де «ворогові більш-менш зручно розташовуватися».

«Саме тому вони намагаються ці населені пункти використовувати як пункти свого базування. Ми все ж таки продовжуємо свою роботу, і вона ускладнена тим, що у нас немає абсолютної інформації про наявність там мирних жителів, хоча знаємо, що окупанти намагалися їх вивезти», — розповіла Гуменюк.

Начальниця прес-центру додала, що перебувати на косі постійно окупанти не можуть, бо українські бійці постійно працюють у відповідь.

«І вони тільки можуть час від часу підтягувати озброєння для проведення бойової роботи та негайно ретируються на Лівобережжя, з яким суходолом з’єднується Кінбурнська коса», — підсумувала Гуменюк.

Добавить комментарий