У РФ визнали музичного критика Троїцького «іноагентом»

У РФ визнали музичного критика Троїцького

Мін’юст Росії розширив реєстр «іноагентів» за рахунок музичного критика Троїцького, який виступав проти війни.

Російський мін’юст вніс у п’ятницю, 13 січня, музичного критика Артемія Троїцького та актора Артура Смольянінова до реєстру «іноземних агентів».Троїцький з 2014 року проживає в Таллінні, де займається викладацькою діяльністю. Уже 24 лютого, у день початку повномасштабного вторгнення в Україну, він виступив проти російської агресії. «Мені дуже шкода Росію, яку я люблю і яку втрачаю. Немає сумнівів, що сучасний світ здолає путінську середньовічну чуму, але хотілося б меншою кров’ю», — написав він того дня.

Артур Смольянінов покинув Росію влітку 2022 року, перед тим давши кілька інтерв’ю з різкою критикою вторгнення РФ в Україну. У жовтні на нього склали протокол про «дискредитацію» російської армії.

На початку січня в інтерв’ю виданню «Новая газета. Європа» він сказав, що якби йому довелося брати участь у війні, він би воював на боці України, і що його не цікавить, «що залишиться від Росії». Крім того, Артур Смольянінов бере участь у перезапуску політично-сатиричного проєкту «Гражданин Поэт» і разом із Чулпан Хаматовою знявся в кліпі групи «Ногу свело» «С Новым годом, сынок», де сімейна пара росіян зустрічає свято з фотокарткою загиблого на війні сина.

Крім Троїцького і Смольянінова, «іноагентами» 13 січня визнали колишнього главу штабу Навального в Пермі Сергія Ухова, блогера і колишнього священика Сергія Кірсанова, юриста Анатолія Фурсова та українського телеведучого Олександра Шелеста.

Добавить комментарий