Болгарія таємно допомагала Україні на початку війни — Welt

Болгарія таємно допомагала Україні на початку війни - Welt

Софія постачала Києву паливо та життєво важливу зброю, незважаючи на тиск прокремлівських сил в уряді.

Навесні 2022 року Болгарія таємно постачала Україні боєприпаси та змогла забезпечити до третини потреб ЗСУ на початковому етапі війни з Росією. Про це йдеться у розслідуванні німецької газети Welt.

Зазначається, що Софія була відома своєю позицією проти постачання зброї Україні, проте прем’єр-міністр Кирил Петков підтримав Київ боєприпасами та дизельним паливом у вирішальні місяці війни, незважаючи на тиск прокремлівських політиків, у тому числі серед партнерів із коаліції.

«Ми знали, що на болгарських складах є велика кількість необхідних нам боєприпасів, тож президент Зеленський відправив мене, щоб я за допомогою дипломатичної спритності дістав необхідні матеріали», — зазначив в інтерв’ю газеті глава МЗС України Дмитро Кулеба, який відвідав Софію у квітні 2022 року.

За його словами, це було питання «життя та смерті», і Петков виявив принциповість для пошуку рішення.

Болгарія експортувала не безпосередньо в Україну, а через посередницькі компанії за кордоном.

За словами українського міністра, йшлося про те, «щоб українські компанії та компанії з країн НАТО отримали можливість закуповувати необхідне у болгарських постачальників».

Постачання здійснювалося повітряним шляхом через аеропорт у польському Жешуві, а також сухопутними маршрутами через Румунію та Угорщину. Їх, за інформацією газети, оплачували США та Великобританія.

«За нашими оцінками, близько третини боєприпасів, необхідних українській армії на початковому етапі війни, надійшло з Болгарії», — заявив Петков, який обіймав посаду прем’єр-міністра країни до серпня 2022 року.

Крім того, Болгарія стала одним із найбільших експортерів дизельного палива в Україну та часом покривала 40% потреб.

Нагадаємо, навесні 2022 року Болгарія та Україна офіційно уклали угоду лише про ремонт української військової техніки.

Добавить комментарий