Створено понад 400 майданчиків для вивчення української мови — омбудсмен

Створено понад 400 майданчиків для вивчення української мови - омбудсмен

Влада на місцях долучилася до створення розгорнутої мережі безкоштовних мовних курсів, створено програми популяризації державної мови.

В Україні діє понад 400 майданчиків для оволодіння українською мовою. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Нещодавно на сайті уповноваженого ми оновили інформацію про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для оволодіння та підвищення рівня володіння українською мовою. Це близько 415 локацій, які ми можемо запропонувати громадянам України», — пише Кремінь.

За його словами, влада на місцях долучилася до створення розгорнутої мережі безкоштовних мовних курсів, створено програми популяризації державної мови.

Уповноважений висловив сподівання, що Київ демонструватиме всій Україні, як потрібно покращувати мовну ситуацію.

«Столиця має залишатися законодавцем мовної моди. Сподіваюся, що результатами опитування стане ухвалення на найближчій сесії Київської міської ради наміченої мовної стратегії, як і відповідної міської програми. Громадяни зараз хочуть дієвих, чітких механізмів з боку місцевої влади. А це і безкоштовні курси, і локації, пов’язані з підвищенням мовних компетенцій, у тому числі й для охочих скласти іспит на рівень володіння державною мовою», — наголосив мовний омбудсмен.

Уповноважений наголосив, що українізація громадського простору — це не лише перейменування вулиць.

“Перейменувати вулицю добре, але очистити місто Київ від залишків радянського минулого — серед ключових завдань місцевої влади. Пам’ятники, пов’язані з радянським тоталітарним минулим, — маркери колишніх епох. Тож тут не може бути жодних компромісів. Ми маємо використати цей момент для того, щоб повернути Україні її справжнє обличчя!” — переконаний Кремінь.

Добавить комментарий