ISW: РФ «лякає» наступом на Вугледар, аби відволікти від невдач у Бахмуті

ISW: РФ

Ознак реальної активності російських військ у західній частині Донецької області немає. Аналогічним способом раніше просувалася інформація про «успіхи» на Запоріжжі.

Російські джерела заявили про наступ у районі Вугледара Донецької області, щоб відвернути увагу від відсутності прогресу у Бахмуті. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 24 січня.

Як стверджують російські військові блогери, військові 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту прорвали оборону України в районі Вугледара і просунулися на північ від Павлівки і на захід від Миколаївського.

Крім того, з’явилася інформація про те, що російські війська продовжують наступальні операції у напрямку Вугледара, а також у районі Великої Новосілки.

«ISW не зафіксувала жодних відеозаписів, які вказують на те, що російські війська почали локальний наступ у районі Вугледара станом на 25 січня. Російські джерела, ймовірно, мають намір повторити інформкампанію в Запорізькій області, де поширили твердження про локалізовані наступи без будь-яких підтверджень, щоб відволікти увагу від факту відсутності значних оперативних успіхів навколо Бахмута», — йдеться у звіті.

Наголошується, що незалежно від того, ведуть російські війська локальні наступальні операції в районі Вугледара, чи російські джерела перебільшують активність Росії на цій ділянці фронту, російські зусилля, ймовірно, зосереджені на підтримці інформаційної кампанії та не віщують поновлення наступу у західній частині Донецької області.

«155-а бригада морської піхоти раніше сильно деградувала в ході наступальних операцій у районі Вугледара у листопаді 2022 року і навряд чи зможе відновити наступ на цій ділянці фронту», — підсумували аналітики.

Добавить комментарий