За тиждень на 82% зросла кількість зерна, що експортується

За тиждень на 82% зросла кількість зерна, що експортується

Із 16 по 22 січня було завантажено 19 суден, як і за попередній тиждень, але збільшення обсягів експорту за однакової кількості суден вдалося досягти за рахунок надання пріоритету великотоннажним суднам.

Минулого тижня, який був 25-м тижнем роботи «зернового коридору» через морські порти Одеської області, було експортовано 894 тис. т агропромислової продукції, що на 82% більше, ніж за попередню семиденку. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Повідомляється, що з 16 по 22 січня в українських морпортах було завантажено 19 суден — це така сама кількість, як і за попередній тиждень, але збільшення обсягів експорту за однакової кількості суден вдалося досягти за рахунок надання пріоритету великотоннажним суднам.

Таке рішення було ухвалено через цілеспрямований саботаж російською стороною інспекцій суден у Босфорі, що призводить до стабільно великої черги з понад 100 суден.

Найбільше протягом тижня експортовано: кукурудзу (47% експорту за цей період), пшеницю (32%) та ріпак (10%).

Українська продукція відправлена до країн Азії (Китай, Туреччина, Індія), Європи (Іспанія, Німеччина, Бельгія) та Африки (Ефіопія, Лівія).

Усього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 22 січня 2023 року Україна експортувала 18,3 млн т продукції АПК.

Добавить комментарий