Швейцарія заважає постачанням важкого озброєння ЗСУ

0
Швейцарія заважає постачанням важкого озброєння ЗСУ

Берн, пославшись на нейтралітет, заборонив Берліну передавати Києву боєприпаси швейцарського виробництва, які використовуються у БМП Marder. Але, як з’ясували ЗМІ, військові компоненти Швейцарії вже застосовуються в Україні.

Несподіваною перешкодою на шляху постачання важких озброєнь із ФРН в Україну може виявитися позиція влади Швейцарії. Уряд у Берні заборонив Німеччині передавати Україні боєприпаси швейцарського виробництва, які використовуються в бойовій машині піхоти (БМП) Marder.

Представник Державного секретаріату з економічних питань (Seco) підтвердив факт заборони, повідомила у неділю, 24 квітня швейцарська газета Sonntags Zeitung.

«Seco отримав два запити з Німеччини про передачу Україні боєприпасів, раніше вироблених у Швейцарії. На обидва запити було надано негативну відповідь з посиланням на нейтралітет Швейцарії та обов’язкові критерії відмови, передбачені законодавством про військове майно», — наводить видання слова представника відомства.

Водночас, як зазначає швейцарський інтернет-портал 20min.ch, військова продукція зі Швейцарії вже перебуває у зоні бойових дій: Великобританія відправила в Україну протитанкову зброю зі швейцарськими боєголовками.

Британці користуються лазівкою у швейцарському законодавстві: на експорт окремих деталей чи вузлів зброї не потрібно спеціального федерального дозволу.

Швейцарія дотримується нейтралітету
Швейцарія після початку агресивної війни Росії проти України підтримала санкції ЄС щодо Москви і таким чином по суті відійшла від декларованої практики політичного нейтралітету, зазначає агентство Reuters.

Проте в той же час у Берні заявляють, що нейтралітет не допускає постачання зброї до зон конфлікту. Минулого місяця Швейцарія відмовила Польщі у постачанні зброї для підтримки України.

Німецькі зброярі готові поставити БМП Marder Україні
Напередодні стало відомо, що дочірнє підприємство німецького оборонного концерну Rheinmetall звернулося до федерального уряду в Берліні за дозволом на постачання Києву 100 бойових машин піхоти типу Marder.

Запит надійшов до міністерства економіки ФРН і був негайно переданий до Федеральної ради безпеки. Тепер цьому органу, який очолює федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, найближчими днями вирішить: чи готовий Берлін на пряме постачання важкого озброєння з Німеччини в Україну.

За даними Welt am Sonntag, це перша подібна заявка з початку війни Росії проти сусідньої держави.

Добавить комментарий