Маск позивається до української компанії через назву Старлінк

Маск позивається до української компанії через назву Старлінк

SpaceX хоче відсудити назву Старлінк у однойменної української компанії, яка запатентувала його раніше.

Компанія Ілона Маска SpaceX подала позов на українське ТОВ Старлінк, а також на Укрпатент із вимогою припинити дію торгової марки, назва якої збігається з дочірньою компанією Starlink. Судове провадження відкрито 24 жовтня, а сам конфлікт розпочався у 2021 році. Про це повідомляє портал dev.ua.

Засновник українського ТОВ Старлінк Сергій Дулицький розповів, що його компанія надає IT-послуги під брендом StarLink вже понад 14 років – з 2009 року.

У той же час, американська Starlink вперше анонсована у 2015 році, а свої послуги вона запустила у 2020 році.

Українська компанія подала заявку на реєстрацію бренду у березні 2010 року, а сама реєстрація відбулася у лютому 2011-го.

SpaceX подала на реєстрацію в Україні бренд Starlink у 2020 році. Права на нього вона отримала у серпні 2022 року. Дочірня компанія Маска Starlink в Україні має назву ТОВ Старлінк Юкрейн.

Юристи Ілона Маска, за словами Дулицького, зв’язалися з ним, вперше зв’язалися близько року тому ще до початку повномасштабної війни. Вони зажадали віддати на користь американського Starlink торгову марку, пояснюючи це тим, що «Starlink — це всесвітньо відомий бренд, тому віддайте».

Засновник ТОВ Старлінк не хоче просто так дати свою назву американській компанії. Він готовий піти на переговори зі SpaceX за умови, що компанія Маска компенсує його фірмі втрати, пов’язані з відмовою від бренду.

Перше засідання у справі призначено 8 грудня, додав Дулицький.

About Post Author

Добавить комментарий