В ООН оновили дані про жертв війни в Україні

В ООН оновили дані про жертв війни в Україні

З початку воєнного вторгнення Росії загинули понад 6700 мирних жителів країни. Більшість смертей пов’язані із застосуванням зброї вибухової дії.

За період з 24 лютого по 18 грудня жертвами воєнного вторгнення РФ в Україну стали 6755 мирних жителів країни, ще 10769 отримали поранення. Про це йдеться у звіті управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованому у понеділок, 19 грудня.

Серед убитих 2686 чоловіків, 1822 жінки, 174 дівчинки та 216 хлопчиків, а також 38 дітей та 1890 дорослих, стать яких поки невідома.

«Більшість зафіксованих випадків загибелі цивільного населення пов’язана із застосуванням зброї вибухової дії з широким радіусом ураження, у тому числі обстрілами з тяжкої артилерії, реактивних систем залпового вогню, ударами з повітря», — уточнили в ООН.

Наголошується, що фактичні цифри цивільних втрат значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де вели інтенсивні бойові дії, затримується. Це стосується, наприклад, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька (Луганська область).

За даними УВКПЛ, з 1 по 18 грудня загинули 123 мирні жителі України та 339 постраждали.

Добавить комментарий