У НБУ підрахували, скільки грошей витратили українці за кордоном

У НБУ підрахували, скільки грошей витратили українці за кордоном

У другій половині 2022 року витрати українців за кордоном становили у середньому 2 млрд доларів на місяць.

Українці, які виїхали за кордон, витратили у 2022 році в інших країнах 20 млрд доларів. Про це в інтерв’ю Економічній правді повідомив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

«У другій половині минулого року витрати українців за кордоном становили в середньому 2 млрд доларів на місяць. Враховуючи дещо менші обсяги на початку року, загалом за рік ця сума склала близько 20 млрд доларів», – сказав він.

За оцінкою НБУ, у поточному році українці продовжать витрачати за кордоном по 2 млрд доларів на місяць.

«У 2023 році, враховуючи, що ми не очікуємо стрімкого повернення мігрантів додому, ми оцінюємо, що українці продовжать витрачати там по 2 млрд доларів на місяць, тобто за 2023 рік буде 24 млрд доларів», – зазначив Ніколайчук.

У НБУ очікують, що цьогоріч громадяни України продовжать виїжджати за кордон. «Очікуємо, що виїдуть на 400 тисяч громадян більше, ніж повернуться», – повідомив заступник голови Нацбанку.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив про зростання переказів в Україну від трудових мігрантів. Обсяг грошових надходжень з-за кордону становив 1,148 млрд доларів за вересень 2022 року.

Добавить комментарий