ЄК представила 10 пакет санкцій проти Росії

ЄК представила 10 пакет санкцій проти Росії

Євросоюз націлився на багато які промислові товари, які потрібні Росії і які вона не може отримати з інших країн, таких як Китай.

Єврокомісія офіційно запропонувала до схвалення державами-членами ЄС 10-й пакет санкцій проти Росії у зв’язку з її агресивною війною проти України. Про це повідомляють на сайті ЄК у середу, 15 лютого.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що російський президент Володимир Путін не тільки веде жорстоку війну на полі бою, а й атакує мирних жителів, тому він повинен заплатити за це.

«По-перше, ми пропонуємо подальші заборони на експорт на суму понад 11 млрд євро, щоб позбавити російську економіку критичних технологій і промислових товарів», – сказала вона.

Зокрема ЄС націлюється на багато які промислові товари, які потрібні Росії і які вона не може отримати з інших країн, таких як Китай. Йдеться про електроніку, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин і двигунів, запчастини для вантажівок і реактивних двигунів, а також товари для будівельного сектору, які можуть застосовувати російські військові, як-от антени чи крани.

«По-друге, ми й надалі будемо обмежувати експорт товарів подвійного призначення та передових технологій. Ми пропонуємо експортний контроль 47 компонентів, які можна використовувати на російських системах озброєння, це з безпілотниками, ракетами, вертольотами включно», – сказала президентка Єврокомісії.

Крім того, ЄС вперше в історії вирішив піддати санціям структури третіх країн, які у Росії використовують для обходу санкцій.

Так Іранська революційна гвардія надає Росії безпілотники Shahed для нападу на цивільну інфраструктуру в Україні. Тому ЄС до санкційного списку додає сім іранських організацій. Блок євродержав готовий і надалі запроваджувати санкції проти країн, які постачають у Росію важливі технології.

Крім того, ЄС запроваджує санкції проти російських пропагандистів нарівні з політичними і військовими керівниками Росії. Йдеться про більш ніж 100 нових імен у списку санкцій.

Також Євросоюз запроваджує нові заходи щодо запобігання обходу санкцій.

«Ми будемо відстежувати олігархів, які намагаються сховатися або продати свої активи, щоб уникнути санкцій. І разом із державами-членами ми складемо огляд усіх заморожених активів російського центробанку, які зберігаються в ЄС. Нам потрібно знати, де вони розміщені і яка їхня цінність. Це є дуже важливим з огляду на можливе використання державних активів Росії для фінансування реконструкції України», – сказала фон дер Ляєн.

Вона закликала держави ЄС швидко ухвалити цей новий пакет санкцій. За її словами, мета полягає в тому, щоб разом із партнерами по G7 запровадити додаткові серйозні санкції до 24 лютого – рівно через рік після того, як Путін розпочав свою імперську війну проти України.

Добавить комментарий