Україні вистачить газу на цей опалювальний сезон — Чернишов

Україні вистачить газу на цей опалювальний сезон - Чернишов

Нафтогаз, зокрема, придбав блакитне паливо у норвезької компанії та партнерів із Німеччини, уточнив глава компанії.

Україна заповнила дефіцит газу під час опалювального сезону за рахунок закупівель у кількох країнах. Про це заявив голова Нафтогазу Олексій Чернишов в інтерв’ю NV, опублікованому 20 лютого.

Він зазначив, що на початок жовтня 2022 року компанія акумулювала 14,5 млрд куб. м газу.

«Цього було достатньо для роботи за звичними сценаріями. Так, ми усвідомлювали, якщо буде форс-мажор, то газ потрібно буде купувати ще. На жаль, цей сценарій спрацював», — уточнив Чернишов.

Зрештою, за його словами, вдалося знайти і газ, і гроші на нього.

«Зокрема, ми придбали понад 400 млн кубометрів на найвигідніших умовах у норвезької компанії та майже 130 млн кубометрів газу у партнерів із Німеччини. Але, звичайно, це не вичерпний перелік наших закупівель», — наголосив глава Нафтогазу.

Також він звернув увагу на послідовну допомогу країн G7 та уряду Норвегії у фінансуванні необхідних обсягів газу.

Чернишов запевнив, що Україні вистачить газу цього опалювального сезону. Крім того, вже зараз команда Нафтогазу працює над стратегічним планом проходження опалювального сезону 2023/2024.

«Моя мета, щоб українці взагалі забули термін «підготовка до опалювального сезону». У цивілізованих країнах це відбувається в черговому режимі. Пересічні громадяни ніяк не відчувають процесу підготовки, а просто користуються ресурсом. А в нас щороку марафон», — пояснив він.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року Чернишов заявив, що в період проходження опалювального сезону Україні необхідно понад 4 млрд доларів на додаткову закупівлю природного газу.

Добавить комментарий