У Європі влаштувалися на роботу 40% українських біженців – опитування

У Європі влаштувалися на роботу 40% українських біженців – опитування

Серед працездатних біженців віком від 18 до 64 років лише 26,7% становлять чоловіки, тоді як 73,3% – це жінки.

Станом на лютий поточного року близько 40% українських біженців у Європі були або працевлаштовані, або працювали за наймом, повідомляє Європейський центральний банк.

В Естонії працевлаштованими є близько 55% українських біженців працездатного віку з тимчасовим захистом, у Литві – близько 50%. Про це свідчать результати опитування, проведеного Управлінням верховного комісара ООН.

Українські біженці працюють переважно в обробній промисловості, на будівництві, в оптовій і роздрібній торгівлі, готельній сфері та громадському харчуванні, а також у сфері адміністративних послуг.

В Ірландії частка українських біженців у населенні становить 1,3%, у січні лише близько 20,7% осіб працездатного віку працювали. Для них проблемою під час працевлаштування є незнання англійської мови.

Однією з особливостей виходу біженців на ринок праці Європи є демографічний склад:

  • 33% отримувачів захисту – діти;
  • 60,4% – особи віком від 18 до 64;
  • 6,6% – особи, старші за 65 років.

Серед працездатних біженців віком від 18 до 64 років лише 26,7% становлять чоловіки, тоді як 73,3% – це жінки.

«Якби всіх їх працевлаштувати, то це могло б означати, що 1,3 мільйона біженців (60% із 2,1 мільйона тих, хто зареєструвались для отримання тимчасового захисту біженців) вже могли б почати працювати найближчим часом. А це близько 0,8% робочої сили єврозони», – йдеться у звіті.

Зазначається, що число слід розглядати як крайню межу. Ймовірно, що після закінчення війни багато українських біженців повернуться додому.

Станом на лютий по всій Європі було зареєстровано як біженців з України понад 8 млн осіб. Понад 4,8 млн українських біженців зареєструвались за схемами тимчасового захисту у Європі, зокрема понад 2,1 млн – у країнах єврозони.

Раніше повідомлялось, що більшість українських біженців у ЄС хочуть повернутись додому.

Добавить комментарий