Експорт із ЄС до Росії за 2022 рік знизився більш ніж на третину

Експорт із ЄС до Росії за 2022 рік знизився більш ніж на третину

Експорт товарів з Європейського Союзу до Росії вперше за 11 років становив 55,2 мільярда євро.

Європейський Союз торік скоротив експорт товарів до Росії більш як на третину — до мінімуму з 2012 року. Про це свідчать дані Євростату, проаналізовані Радіо Свобода у вівторок, 7 березня.

Експорт товарів з ЄС до Росії склав 55,2 мільярда євро (у 2012 році його вартість була вдвічі вищою), знизившись за рік на 38%.

У Євростаті зазначають, що найбільше впав експорт обладнання та транспортних засобів — на 59%, інших промислових товарів — на 39%. У центробанку Росії заявили, що це стало серйозною проблемою для російського бізнесу.

Водночас експорт їжі та напоїв залишився незмінним.

Водночас імпорт із Росії до ЄС за 2022 рік становив 203,4 млрд євро. Таким чином, за рік він збільшився на 24% і досяг максимального значення (у 2012 році було 203,6 млрд євро).

Найбільше збільшився імпорт енергоносіїв — на 42%. Причина цього полягає в тому, що напередодні нафтових санкцій країни Євросоюзу різко наростили постачання нафти, значно зріс імпорт російського зрідженого газу.

Порівняно з березнем 2022 року у грудні, коли почали діяти нафтові санкції, сукупний імпорт із Росії одразу скоротився на 53%.

Нагадаємо, мінський правлячий режим заявив, що Білорусь нібито збільшила експорт молочних продуктів до європейських країн минулого року, незважаючи на економічні обмеження західних країн.

Добавить комментарий