Сунак відвідає США для обговорення угоди про підводні човни в рамках AUKUS

Сунак відвідає США для обговорення угоди про підводні човни в рамках AUKUS

Лідери Великої Британії, Австралії та США можуть відвідати підводний човен Тихоокеанського флоту США.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак 13 березня прибуде до США, де проведе переговори з питань тристороннього партнерства у сфері безпеки AUKUS з американським президентом Джо Байденом та австралійським прем’єром Ентоні Альбанезе. Про це повідомило агентство Reuters у середу, 8 березня.

Зазначається, що переговори відбудуться у місті Сан-Дієго у Каліфорнії. Під час зустрічі обговорюватимуться нові деталі договору, створеного у 2021 році в рамках зусиль протидії Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Також під час візиту лідери можуть відвідати підводний човен Тихоокеанського флоту США.

Нагадаємо, в рамках угод військового альянсу AUKUS Австралія планує за допомогою американських та британських технологій збудувати вісім атомних підводних човнів, перші з яких почнуть використовувати у 2036 році.

Договір також передбачає, що країни ділитимуться даними кіберрозвідки, технологіями штучного інтелекту та іншими технічними напрацюваннями.

Вже вдруге в історії США готові поділитися з іншою державою надсекретною технологією створення атомних підводних човнів. Вперше Вашингтон надав країні-союзниці – Великій Британії – атомну технологію у 1958 році.

Створення AUKUS викликало роздратування Франції, оскільки Австралія розірвала вже підписаний контракт із Парижем про постачання субмарин на суму 56 млрд євро.

Добавить комментарий