У Молдові заявили про своє громадянство у розстріляного Мацієвського

У Молдові заявили про своє громадянство у розстріляного Мацієвського

Герой України Олександр Мацієвський, якого росіяни розстріляли за слова «Слава Україні», був громадянином Молдови.

Розстріляний росіянами за слова «Слава Україні» боєць ЗСУ Олександр Мацієвський мав також громадянство Молдови. Про це повідомило Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції Молдови (МІДЕІ) у Facebook у понеділок, 13 березня.

«Після підтвердження українською стороною того факту, що українським солдатом, страченим російськими військовослужбовцями, є Олександр Мацієвський, МІДЕІ різко засуджує вбивство громадянина Молдови, діяння, яке можна кваліфікувати як військовий злочин та грубе порушення міжнародних гуманітарних законів», — йдеться у повідомленні.

У відомстві також підтвердили тверду позицію Молдови, яка засуджує війну проти України. «Наша країна, як і раніше, віддана підтримці України в її зусиллях щодо повернення регіону до миру та стабільності», — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, напередодні СБУ офіційно підтвердила особу солдата, розстріляного російськими військовими за слова «Слава Україні» — снайпера 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвського Олександра Ігоровича.

Військового розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло було повернуто додому у лютому 2023 року. Президент України Володимир Зеленський надав Мацієвському звання Героя України.

Добавить комментарий