Сподівалися на більше: у Раді підбили підсумки податкової амністії

0
Сподівалися на більше: у Раді підбили підсумки податкової амністії

Кампанія із добровільного декларування завершилася в Україні 1 березня. Вона не дала очікуваного результату.

Податкова амністія, що закінчилася 1 березня, не принесла очікуваного фінансового результату. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

«Ми, звичайно, сподівалися на більше», — сказав він, зазначивши, що було кілька факторів, які вплинули на результат.

«Перший фактор — це навіть не стільки війна, скільки валютні обмеження Національного банку. У формулі амністії ми передбачили можливість, якщо ви у валюті легалізуєте свої гроші, то можете покласти на рахунок та зняти з рахунку у валюті та не втратити на обміні», — сказав Гетманцев.

Депутат нагадав, що це стало неможливим, оскільки з перших днів війни почали діяти валютні обмеження.

«Я розумію і підтримую рішення НБУ, вони дозволили уникнути значного відтоку валютних коштів і — як наслідок — серйозного ослаблення курсу гривні, проте вони на амністію вплинули негативно», — наголосив він.

Крім того, за словами Гетманцева, запроваджений парламентом після початку війни 2% податок з обігу «зіграв несподівано», оскільки люди, реєструючись ФОП, могли легалізувати свої гроші, які були отримані раніше з ухиленням від сплати податків. Тому цей податок виступив як би конкурентом податкової амністії.

«У податкової амністії в першу чергу все ж таки не фіскальна мета. Мета — дати можливість людям вийти «у білу». Хто скористався — молодець, хто не скористався — більше такого шансу не буде. Усе. Ми дали людям можливість підвести межу під своїм минулим», — резюмував нардеп.

Нагадаємо, з 1 вересня 2021 року в Україні запрацювала податкова амністія (кампанія із добровільного декларування). Вона мала тривати один рік, але з урахуванням воєнного стану була продовжена до 1 березня 2023 року.

Ініціатори податкової амністії чекали на декларації на 20-30 млрд доларів. Проте було задекларовано 8,8 млрд гривень.

Добавить комментарий