Байден заявив про «швидке звільнення» Ірану

Байден заявив про

Адміністрація Джо Байдена зіткнулася з критикою з боку іранських американських активістів, які закликають Білий дім відмовитися від ідеї відродити ядерну угоду на тлі протестів в Ірані.

Президент США Джо Байден пообіцяв швидке «звільнення Ірану» на тлі масових протестів, що тривають у цій країні. Про це повідомляє Associated Press у п’ятницю, 4 листопада.

Вказано, що глава держави виступав у Каліфорнії на передвиборному мітингу на підтримку кандидата від Демократичної партії Майка Левіна.

«Не хвилюйтеся, ми звільнимо Іран», – сказав Джо Байден прихильникам після того, як вони закликали звернути увагу на протести, які поширилися у цій країні.

«Вони звільняться незабаром», — додав Байден.

Президент США вимовив цю фразу, коли прихильники натовпу підняли мобільні телефони з написом «Свободу Ірану».

Агентство пише, що адміністрація Джо Байдена зіткнулася з критикою з боку іранських американських активістів, які закликають Білий дім відмовитися від ідеї відродити іранську ядерну угоду на тлі протестів у країні.

Нагадаємо, з середини вересня в Ірані не припиняються протести, причиною яких стала загибель 22-річної курдської дівчини Махси Аміні. Вона була затримана поліцією моралі 13 вересня в Тегерані за нібито неправильне носіння хіджабу і через кілька днів померла в лікарні.

Перші протести спалахнули в Ірані 16 вересня під час церемонії похорону Махси в її рідному місті Секкезе та в адміністративному центрі Іранського Курдистану, місті Сенендедже, а потім поширилися практично по всій країні. Є загиблі та поранені, але їхня точна кількість невідома, оскільки влада обмежує інтернет та діяльність ЗМІ. Місцеві правозахисники повідомляють про, щонайменше, 185 загиблих.

Добавить комментарий