Вчені створили біодизель із залишків кави

Вони використовували відпрацьовану кавову гущу для вирощування мікроводоростей та виробництва палива.

Дослідники з Астонського університету створили біодизель із низьким рівнем викидів із залишків кавової гущі. Про це пише The Fish Site.

На ній вчені вирощували водорості, які потім перероблялися на пальне. В результаті, вони змогли отримати вдосконалене біодизельне паливо, що забезпечує мінімальні викиди та хорошу продуктивність двигуна, а також відповідає вимогам США та Європи.

Досі водорості вирощували на таких матеріалах, як пінополіуретан та нейлон, які не містять жодних поживних речовин. Однак дослідники виявили, що клітини мікроводоростей можуть рости на залишках кави, не потребуючи інших зовнішніх поживних речовин.

Крім того, витримуючи водорості на світлі протягом 20 годин на день і в темряві всього чотири години на день, можна отримати біодизель найвищої якості.

«Це прорив у системі культивування мікроводоростей. Біодизель із мікроводоростей, прикріплених до відпрацьованої кавової гущі, може стати ідеальним вибором для комерціалізації нової сировини, уникаючи конкуренції з продовольчими культурами. Використання кави як нової сировини може скоротити вирубування пальм для видобутку олії для виробництва. Крім того, використання цієї нової сировини може скоротити вирубування пальм для видобутку олії для виробництва біопалива.

Добавить комментарий