Україна отримає 30 млн LED-лампочок — Єврокомісія

Україна отримає 30 млн LED-лампочок - Єврокомісія

У Польщі створюється хаб для енергетичних товарів, який почне працювати цього тижня, зазначила Урсула фон дер Ляйєн.

Європа виділить кошти на купівлю близько 30 мільйонів світлодіодних ламп (LED) для України. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн під час енергетичного «Рамштайну» у Парижі у вівторок, 13 грудня.

«Ми всі уважно вислухали президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 млн LED-ламп для українських будинків. Вони важливі, тому що вони на 88% енергоефективніші за старі лампочки. Це надзвичайне енергозбереження. 50 млн LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 ГВт електроенергії, що дорівнює річній роботі однієї АЕС», – сказала вона.

Фон дер Ляйєн закликала інші країни приєднатися до фінансування закупівель таких ламп. За її словами, ЄК вже «надала 14 великих генераторів, щоб постійно було енергопостачання у шпиталях Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської областей. Це саме ті шпиталі, які потребують електроенергії».

«Окрім цього, буде відправлено ще 800 генераторів в інші регіони країни. Це та допомога, яка може рятувати життя», — додала Урсула фон дер Ляйєн.

Вона розповіла, що у Польщі створюється хаб для енергетичних товарів, який запрацює цього тижня: «Це мережа складів, куди можна спрямовувати товари, а звідти швидко в Україну».

Зазначимо, що 13 грудня у Парижі відбувається міжнародна конференція Солідарність з українським народом, або енергетичний «Рамштайн». Це перша зустріч у подібному форматі, механізм відбувається за прикладом «Рамштайну» – так називають зустрічі країн-союзників щодо надання військової підтримки Україні.

Мета енергетичного «Рамштайну» – створити координаційний механізм з енергетичного відновлення України після атак Росії на критичну інфраструктуру та цивільні об’єкти.

Добавить комментарий