Глава МАГАТЕ розповів про результати візиту у Москву

Глава МАГАТЕ розповів про результати візиту у Москву

Напередодні у Москві відбулася зустріч Рафаеля Гроссі з директором Росатому Олексієм Ліхачовим.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що переговори про створення захисної зони навколо окупованої російськими військами української Запорізької атомної електростанції просуваються. Про це повідомляє прес-служба агентства.

Як відомо, напередодні в Москві відбулася зустріч Гроссі з директором Росатому Олексієм Ліхачовим.

«Дипломатичні зусилля щодо створення зони ядерної безпеки та безпеки навколо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в Україні просуваються з метою узгодження та впровадження вкрай необхідного заходу найближчим часом», — заявив гендиректор МАГАТЕ.

Він зазначив, що вчорашня багатогодинна зустріч у Москві стала «черговим раундом необхідних обговорень щодо створення захисної зони для Запорізької АЕС».

«Ключовим є те, що зона зосереджена виключно на запобіганні ядерній аварії. Я продовжую свої зусилля щодо досягнення цієї мети з почуттям надзвичайної невідкладності», — сказав Гроссі.

За його словами, цей «план» допоможе запобігти ядерній аварії, припинивши обстріл із зони навколо найбільшої в Європі станції.

«ЗАЕС розташована на активній лінії фронту в розпал масштабної війни, тому ситуація залишається вкрай нестабільною та потенційно небезпечною», — додав гендиректор МАГАТЕ.

Зазначається, що консультації з безпеки ЗАЕС з обома сторонами буде продовжено найближчим часом.

Добавить комментарий