На Дніпропетровщині незаконно оприлюднили списки ухилянтів – омбудсмен

На Дніпропетровщині незаконно оприлюднили списки ухилянтів – омбудсмен

Направлено вимогу про необхідність проведення перевірки, вжиття заходів задля вилучення зазначених списків з місць розповсюдження.

На Дніпропетровщині оприлюднили списки ухилянтів, які містять відомості, що порушують закон Про захист персональних даних. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Інформацію про оприлюднення у публічних місцях Дніпропетровської області списків ухилянтів було виявлено у Facebook.

«Розміщені списки містять відомості, за допомогою яких можна ідентифікувати конкретну особу, тобто персональні дані, обробка яких підпадає під дію закону України Про захист персональних даних», – сказано у повідомленні.

Як зазначили у прес-службі, обробка персональних даних має здійснюватися для конкретних і законних цілей, а працівники суб’єктів відносин, пов’язаних з персональними даними, зобов’язані не розголошувати дані, які їм були довірені.

Повідомляється, що секретаріатом уповноваженого направлено вимогу про необхідність проведення відповідної внутрішньої перевірки, вжиття заходів задля вилучення зазначених списків з місць поширення та проведення роз’яснювальної роботи з метою запобігання порушенням законодавства.

Добавить комментарий