ДБР підозрює екс-главу Міненерговугілля у мільярдних зловживаннях

ДБР підозрює екс-главу Міненерговугілля у мільярдних зловживаннях

Колишньому міністру повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання до 5 років позбавлення волі.

Державне бюро розслідувань України повідомило колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості про підозру в недбалості, яка призвела до втрат бюджету на майже 1,5 млрд грн на користь одного з газових олігархів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на джерело у правоохоронних органах.

«За вказівкою глави міністерства підлеглі укладали з бізнесменами свідомо збиткові для держави угоди. Зокрема, порушуючи постанову Кабміну, штучно «списували» комерсантам кошти за експлуатацію державного майна», — йдеться у повідомленні.

Колишньому міністру повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України. Санкція статті передбачає покарання до 5 років позбавлення волі.

За повідомленнями ЗМІ, йдеться про Ігоря Насалика.

Державне бюро розслідувань (ДБР) у червні 2021 року провело масштабні обшуки в облгазах та Міністерстві енергетики через несплату 1,5 млрд грн за оренду державних мереж. У відомстві зазначили, що у 2017 році чиновники міністерства уклали із 37 приватними операторами договори, в яких передбачено безоплатне користування державним майном.

Відомство зазначило, що згідно з постановою Кабінету міністрів №95 від 21 лютого 2017 року, якою було затверджено типовий договір експлуатації газорозподільних систем, до держбюджету має перераховуватися 10% залишкової вартості майна, тоді як фактично облгази користувалися ними безкоштовно.

За розрахунками ДБР, за три роки внаслідок зазначених дій державі було завдано збитків на суму 1,488 млрд грн.

Наприкінці травня 2022 року за клопотанням ДБР суд передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем.

Добавить комментарий