Парламент Молдови затвердив нову назву держмови

Парламент Молдови затвердив нову назву держмови

Тепер у всьому законодавстві Молдови словосполучення «молдавська мова» замінюються словами «румунська мова».

Парламент Молдови остаточно схвалив перейменування державної мови з молдавської на румунську. За проголосували 58 депутатів, повідомляє Newsmaker у четвер, 16 березня.

Після голосування депутати від провладної фракції Партії дії та солідарності встали, вигукуючи: «Браво». «Вітаю. Трохи запізно для цього голосування», — сказав речник парламенту Ігор Гросу.

Тепер у всьому законодавстві Молдови словосполучення «молдавська мова» замінюються словами «румунська мова». Це також стосується слів «державна», «офіційна» та «рідна» мова. Крім того, з Конституції виключається текст, що «функціонує на основі латинської графіки», який визнаний застарілим.

Протягом 30 днів з дня набрання чинності законом органи державної влади, які мають компетенцію приймати, затверджувати або видавати нормативні акти, що поступаються закону, внесуть необхідні поправки.

Нагадаємо, 2 березня парламент Молдови схвалив закон про державну мову у першому читанні. Але тоді голосування відбулося зі скандалом.

Раніше парламент Молдови засудив російську агресію проти України. Депутати ухвалили декларацію, в якій закликали РФ негайно припинити воєнні дії у сусідній країні.

Добавить комментарий