Росіянам у десятеро частіше відмовляють у шенгенських візах

Нині консульства на день розглядають від 50 до 100 заяв на шенген від росіян і роблять це «під мікроскопом».
Росіянам стали частіше відмовляти у видачі шенгенських віз: якщо раніше кількість відмов була в середньому близько 1,5%, то до кінця 2024 року за деякими напрямками показник сягає 10%, розповів віце-президент Російського союзу туріндустрії Дмитро Горін. Про це повідомляє The Moscow Times у понеділок, 16 грудня.
За його словами, у допандемійний 2019 рік росіянам видали близько 4 млн віз, а 2023-го — 449 тис.
«Основні відмови — це, мабуть, не зовсім достовірні пакети документів. Наразі візові центри, консульства перевіряють реальність готелю, і були випадки, що у низці країн, коли людина змінювала готель, віза анулювалася вже навіть у процесі поїздки», — розповів Горін.
Раніше про зростання кількості відмов у видачі шенгенських віз повідомив віцепрезидент Асоціації туроператорів Росії Артур Мурадян. За його даними, зараз консульства на день розглядають від 50 до 100 заяв на шенген і роблять це «під мікроскопом».
«На жаль, навіть ті країни, які готові видавати туристичні візи росіянам, перебувають під жорстоким тиском з боку Брюсселя за кількістю віз, які вони можуть розглядати протягом місяця», — сказав Мурадян.