Кремль оцінив реакцію Заходу на рішення щодо ДСНО

Транзит газу через Україну зріс до рівня минулого року

Росії необхідно зберігати терпіння, допоки «Захід не дозріє для нормального діалогу, зазначив Дмитро Пєсков.

Реакція країн Заходу на припинення Росією участі в Договорі щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО) не дає підстав сподіватися на готовність до переговорів. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу в середу, 22 лютого.

«Ми бачимо з вами першу реакцію. Вона досить консолідована серед представників колективного Заходу. Ця реакція, звичайно, не дає нам приводу сподіватися на якусь готовність до діалогу чи переговорів. Тут для Росії дуже важливо… зберігати такий терплячий підхід в очікуванні того, коли наші опоненти дозріють для нормального діалогу», – сказав він.

Пєсков зазначив, що Росія буде готова повернутися до виконання ДСНО, як тільки побачить готовність Заходу «зважати на її стурбованість».

А заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що можливість для перегляду Москвою рішення про зупинення участі в ДСНО може з’явитися, коли «США припинять свою бездумну антиросійську кампанію».

«Має відбутися зміна поведінкової моделі Вашингтона. Якщо ми побачимо, що з’являється здоровий глузд, якщо ми зрозуміємо, що ця бездумна, беззаперечна, абсолютно безупинна кампанія з мобілізації де тільки можна антиросійських настроїв припиниться, коли ми побачимо, що виявиться прояв чогось іншого, альтернативного цьому абсолютному домінуванню антиросійських підходів у політиці США, тоді, можливо, з’явиться основа для додаткового аналізу і президент, це його прерогатива, можливо, на цю справу подивиться наново», – сказав Рябков.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО) – єдиний елемент колись всеосяжної системи договорів з контролю над озброєннями між США і Росією. Ця угода обмежує кількість одиниць стратегічної ядерної зброї, таких як ракети великої дальності.
Відповідно до ДСНО, кожна з країн може мати не більше за 800 носіїв ядерної зброї та не більше як 1550 боєголовок. У лютому 2021 року президенти США Джо Байден та Росії Володимир Путін продовжили угоду до 2026 року.
В рамках ДСНО передбачені регулярні взаємні перевірки на базах міжконтинентальних балістичних ракет, базах стратегічних підводних човнів та авіабазах стратегічної авіації, а також у місцях завантаження, складування, ремонту та на випробувальних полігонах. З 2011 до 2020 року сторонами було здійснено 328 таких перевірок. З 2020 року вони – за взаємною згодою – не проводилися через пандемію.

Добавить комментарий